Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 15

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 15 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 15

Bağımsızlığımızın sembolü bayrağımız; okulların açılış ve kapanış törenleri, milli bayramlar ve anma törenlerinde İstiklâl Marşı eşliğinde göndere çekilir. Bayrak çekilen direğin uzunluğunu bulmanız istendiğinde kendinizin o andaki gölge boyu ile bayrağın gölge boyunu ölçebilirsiniz. Boyunuzun gölge boyunuza oranı ile bayrak direğinin boyunun gölge boyuna oranı değişmeyeceğinden basit orantı hesabı ile direğin uzunluğunu bulabilirsiniz. Ölçüleri eşit olan açıların trigonometrik oranları da eşit olacağından ve güneş ışınlarının yere geliş açıları aynı olduğundan direğin uzunluğu trigonometri bilgileri kullanılarak da hesaplanabilir.

Bu ünitede, üç açı ve üç kenardan oluşan üçgenin -en az biri kenar olmak üzere- üç elemanının bilindiği durumlarda bilinmeyen elemanlarının bulunmasını konu edinen trigonometriyi inceleyeceksiniz. Trigonometri; havalimanından yer düzlemine 20° lik açı ve 250 km/sa. hızla doğrusal bir yol boyunca havalanan uçağın 2 dakika sonra yerden yüksekliğinin kaç metre olacağı gibi basit soruların çözümünde kullanılabilir. Bunun yanı sıra trigonometri gezegenler ve yıldızlar arası mesafelerin bulunmasında, kan basıncının ölçümünde, mimaride, inşaat mühendisliğinde, makine mühendisliğinde karşılaşılan daha zor soruların çözümünde de kullanılır.

• Yönlü açıyı kavramayı,
• Açı ölçü birimlerini açıklayarak birbiri ile ilişkilendirmeyi,
• Bir açının trigonometrik oranlarını birim çember yardımıyla hesaplamayı öğreneceksiniz.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 15 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!