Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 108

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 108 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 108

11.2.1.2. Bir Doğru Parçasını Belli Bir Oranda (İçten veya Dıştan) Bölen Noktanın Koordinatları

Analitik düzlemde koordinatları A(1, 5), B(9, -3) olan iki nokta veriliyor. C e [AB], gC = “3 olacak şekilde C noktasının koordinatlarını bulunuz.

A ve B noktalarının apsisleri için A noktasından B noktasına 4t birimde 8 artış olduğundan C noktasından B noktasına 3t birimde 6 artış olur. Dolayısıyla C noktasının apsisi a + 6 = 9 & a = 3 bulunur.
A ve B noktalarının ordinatları için A noktasından B noktasına 4t birimde 8 azalma olduğundan C noktasından B noktasına 3t birimde 6 azalma olur. Dolayısıyla C noktasının ordinatı b – 6 = -3 & b = 3 bulunur. Buradan C (3, 3) olur.

Analitik düzlemde koordinatları A(-3, 2), B(7, -3) olan iki nokta veriliyor. C e [AB], |] = 3- olacak şekilde C noktasının koordinatlarını bulunuz.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 108 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!