Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Miray Yayınları Sayfa 266

“10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 266 Miray Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Miray Yayınları Sayfa 266

Mavi renkli karelerden birinin köşegen uzunluğuna 2e diyelim. Bu durumda karelerin değme noktalarından çizilen yatay ve düşey doğrular masa örtüsünün kenarı ile eş olacaktır. Buna göre masa örtüsünün kenar uzunluğu e türünden 8e , alanı da 64e2 dir.

Sarı renkli bölgenin alanı, masa örtüsünün alanından mavi renkli 16 karenin alanları toplamı çıkarılarak bulunabilir.

Yandaki görselde geleneksel mimaride kullanılan bir motif örneği verilmiştir.

İçinde kare ve sekizgenlerin bulunduğu bu çalışmayı dinamik geometri yazılımında oluşturup içindeki motiflerin alanlarını br2 cinsinden bulalım.

Dinamik geometri yazılımında boş bir çalışma sayfası açalım. “ Düzgün Çokgen ” butonuna basarak bir kare oluşturalım. Oluşturduğumuz kareyi Ctrl + A komutuyla seçip, Ctrl + C komutuyla kopyalayıp, Ctrl + V komutuyla yapıştırarak “ Şekil 1” deki şekli oluşturalım.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Miray Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 266 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!