Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 265

“7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 265 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 265

3. Bir cep telefonu firmasında aralık ayında satılan 4 farklı modeldeki telefon sayısı 1. grafikte gösterilmiştir. Ocak ayında bir önceki aya göre satılan telefon sayısındaki değişim yüzdeleri 2. grafikte gösterilmiştir. Ocak ayında satılan telefon miktarları daire grafiğinde gösterilirse “B” model cep telefonuna ait daire diliminin merkez açısının ölçüsü kaç derece olur?

A) 70
B) 80
C) 90
D) 120

4. Pantolon üretimi yapan bir firmaya ait dört farklı atölyede çalışan 36 işçinin atalyölere göre dağılımı dairesel grafikte ve atölyelerde bir gün boyunca üretilen toplam pantolon sayısı ise sütun grafiğinde gösterilmiştir. Buna göre atölyelerde bir günde kişi başı üretilen ortalama pantolon sayısı toplamı kaçtır?

A) 28
B) 32
C) 36
D) 40

  • Cevap:

7. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 265 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!