Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 242

“7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 242 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 242

Çok eski ve köklü bir bağ kültürüne sahip olan Türkiye, bağcılık için en uygun iklim kuşağı üzerindedir. Ülkemiz, üretim ve ihracat açısından dünya kuru üzüm piyasasında söz sahibidir. Dünyadaki çekirdeksiz kuru üzüm ihracatının % 40 – 45’ini gerçekleştirmektedir. Üretilen çekirdeksiz kuru üzümün yaklaşık % 90’ı ihraç edilmekte, geriye kalan % 10’luk kısım iç piyasada tüketilmektedir.

Dış ticarete konu olan ve ülkemizde genellikle kurutmalık olarak değerlendirilen çekirdeksiz üzümün üretimi Ege Bölgesinde yoğunlaşmıştır. Özellikle Manisada Turgutlu, Salihli, Akhisar; İzmir’de Menemen, Kemalpaşa; Denizli’de Çal ve Çivril ilçeleri kuru üzüm üretiminin en yoğun olduğu yerlerdir. Çekirdeksiz üzümün hasadı ağustos ayında başlamakta ve eylül ayında sona ermektedir.

Yukarıdaki tabloda Türkiye’de tüketilen çekirdeksiz kuru üzüm miktarı verilmektedir. Tabloyu ve metinde verilen bilgileri dikkate alarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

> Türkiye’de yıllara göre ortalama kaç bin ton çekirdeksiz kuru üzüm tüketilmektedir?

> Tabloya göre tüketilen çekirdeksiz kuru üzüm miktarlarından en çok tekrar eden değer hangisidir?

> Tüketilen çekirdeksiz kuru üzüm verilerini küçükten büyüğe veya büyükten küçüğe sıraladığımızda ortadaki miktarın değişip değişmediğini nasıl yorumlarsınız?

  • Cevap:

7. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 242 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!