Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Berkay Sayfa 118-119-120 Cevapları

[giris]7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Berkay Yayınları Sayfa 118-119-120 Cevapları ve Soruları[/giris] [syf]7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 118 Cevapları Berkay Yayıncılık[/syf]

Ters Orantı

Çiftçi Kerim Bey, işçilerine, tarlasını 2 traktörüyle 40 günde sürdürmekteydi. Ancak Kerim Bey, 3 traktör daha almış ve tarlasını 5 traktörle işçilerine aynı hızla sürdürmeye başlamıştır. Sizce Kerim Bey, tarlasını neden 5 traktörle sürdürmek istemiş olabilir? Açıklayınız.

  • Cevap: Kerim Bey, tarlasını 5 traktörle daha kısa sürede sürdüreceği istemiştir.
[syf]7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 119 Cevapları Berkay Yayıncılık[/syf]

Yandaki tabloda, a ile b değişkenlerinin bazı değerleri belirtilmiştir. a ’ile b değişkenleri ters orantılı olduğuna göre tablodaki sembollerin yerine yazılması gereken sayıları bulunuz.

a ile b değişkenleri ters orantılıdır ve çarpımları her zaman 20’ye eşittir. Orantı sabiti 20 olduğuna göre, tablodaki sembollerin yerine yazılması gereken sayıları bulalım.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.
[syf]7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 120 Cevapları Berkay Yayıncılık[/syf]

7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Berkay Yayıncılık Sayfa 118-119-120 Cevapları” beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilir ve  aşağıda bulunan emojilerle duygularınızı ifade edebilirsiniz 🙂

Matematik Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
1

Yorum Yap