Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

7. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 63 Cevabı

7. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 63 Cevabı

SORULAR

1. 1500 TL maaş alan bir memur, maaşının yarısını ev kirasına ve kalanın  2/5’ini faturalara ayırıyor. Buna göre bu memurun maaşından geriye kaç TL kalır?

2. Veli Bey, bir mağazada beğendiği gömleği alıp ödemeyi yapmak üzere kasaya gidiyor. Kasiyer gömleğin fiyatının 30 TL olduğunu söylüyor. Ödemeyi kredi kartı ile mi, yoksa peşin mi yapacağını soruyor. Veli Bey, kredi kartı ile ödeme yapacağını belirtiyor. Kasiyer “Ödemeyi tek çekim mi, yoksa taksit mi istersiniz?” diye soruyor. Ardından Veli Bey’e eğer taksitle ödemeyi kabul ederse 4, 6 veya 9 taksit yapabileceğini söylüyor. Veli Bey, 4 taksitle almak istediğini belirttiğine göre her bir taksit tutarını bulunuz.

3. Bir futbolcunun lig boyunca oynadığı maçlarda kaleye attığı toplam şutların 1/5’i kaleye, 1/3’ü kor­nere ve 28’i de dışarıya gitmiştir.

Bu futbolcunun kaleyi bulan şutlarının sayısı kaçtır?

4. Yandaki her bir karenin bir kenarı, bir önceki karenin bir kenarının 3/5 katıdır. Başlangıçtaki büyük karenin alanı, 4 br2 olduğuna göre bu işlemin üçüncü adımındaki karenin çevresi kaç birim olur?

5. 1000 TL maaş alan bir memur, maaşının 1/4’ünü ev kirasına, kalanın 1/10’unu faturalara ayırıyor. Buna göre, geriye kaç TL parası kalır?

6. Bir kumaşın önce 3/5’i sonra 1/5’i satılıyor. Geriye 40 m kumaş kaldığına göre kumaşın tamamını bulunuz.

7. Bir sınıftaki öğrencilerin 1/3’ü gözlüklü, gözlüklü öğrencilerin 1/4’ü erkek öğrencidir. Buna göre erkek öğrencilerin kaçta kaçının gözlüklü, erkek öğrenci olduğunu bulunuz.

8. 1 tam 1/4, 1/2, iş, 20 gün” verilerini kullanarak bir problem kurup çözünüz.

CEVAPLAR

7-sinif-ada-yayincilik-matematik-calisma-kitabi-sayfa-63-cevabi

Matematik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap