Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Koza Sayfa 23-24-25 Cevapları

[giris]5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Koza Yayınları Sayfa 23-24-25 Cevapları ve Soruları[/giris] [syf]5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 23 Cevapları Koza Yayınları[/syf]

Basketbol millî takımımızın oynadığı beş maçta oyuncularımızın yaptığı sayılar aşağıdaki tabloda verilmiştir. Bu maçlar sonunda oyuncularımızın toplam kaç sayı yaptığını hangi işlemle bulabileceğinizi söyleyiniz.

  • Cevap: Basketbol millî takımımızın oynadığı beş maç sonunda oyuncularımızın toplam kaç sayı yaptığını toplama işlemi ile bulabiliriz.
[syf]5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları Koza Yayınları[/syf]

Evimize fiyatı 2415 TL olan bir televizyon ile fiyatı 280 TL olan bir elektrikli süpürge aldık. Aldıklarımıza ödediğimiz paranın toplam kaç Türk lirası olduğunu hesaplayalım:

Toplama işleminde, toplananların aynı adlı basamaklarındaki rakamlar alt alta yazılır. Toplama işlemine birler basamağından başlanır.

Bir ekmek fırınında sabahleyin 12 340, öğleden sonra 5235 ekmek üretilmiştir. Bu fırında bir günde toplam kaç tane ekmek üretildiğini bulalım:

Bir şirket, işlerinde kullanmak üzere fiyatları yanlarında yazılı kamyonetlerden birer tane almıştır. Bu şirketin kamyonetler için toplam kaç Türk lirası ödeme yaptığını hesaplayalım:

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 
[syf]5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları Koza Yayınları[/syf]

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Koza Yayınları Sayfa 23-24-25 Cevapları” beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilir ve  aşağıda bulunan emojilerle duygularınızı ifade edebilirsiniz 🙂

Matematik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap