Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Koza Sayfa 162-163-164 Cevapları

[giris]5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Koza Yayınları Sayfa 162-163-164 Cevapları ve Soruları[/giris] [syf]5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevapları Koza Yayınları[/syf]

Yukarıdaki resimleri inceleyiniz. Halkaların bağlı olduğu iplerin, demir yolundaki rayların ve rayların altına döşenen kalasların (travers) birbirine göre durumları hakkındaki düşüncenizi açıklayınız.

  • Cevap: İpler birbirine değmez. Herhangi bir açı oluşturmuyorlar. Demir yolundaki raylarda birbirine değmiyorlar. Bir açı oluşturmazlar yani birbirine paraleldir.
[syf]5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 163 Cevapları Koza Yayınları[/syf]

Yanda verilen iki doğru parçasını incelediğimizde bunların uzunluklarının aynı olmadığını görürüz. Yandaki şekilde görüldüğü gibi CD doğru parçası üzerindeki her noktadan AB doğru parçasına çıkılan her dikmenin uzunluğu 3 birimdir. Yani AB doğru parçası ile CD doğru parçası kesişmemektedir.

Buradan [AB] // [CD] olur. Yandaki PR doğru parçasının P noktasının EF doğru parçasına olan uzaklığı 6 birim aralıktır. R noktasının EF doğru parçasına olan uzaklığı ise 3 birim aralıktır. Bu uzaklıklar eşit olmadığından EF ve PR doğru parçaları birbirine paralel değildir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.
[syf]5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 164 Cevapları Koza Yayınları[/syf]

➜ ÇÖZÜMLÜ CEVAP KAĞIDI (1)

➜ ÇÖZÜMLÜ CEVAP KAĞIDI (2)

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Koza Yayınları Sayfa 162-163-164 Cevapları” beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilir ve  aşağıda bulunan emojilerle duygularınızı ifade edebilirsiniz 🙂

Matematik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap