Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 235

“5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 235 Özgün Matbaacılık Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 235

Öğrenelim

1. Aşağıdaki prizma modellerini inceleyelim:

Yukarıdaki prizma modellerinin her birinin tüm yüzleri dikdörtgen şeklindedir. Karşılıklı yüzleri ile ayrıtları birbirine eştir. Bu modellerin her biri birer dikdörtgenler prizması modelidir.

2. Aşağıdaki dikdörtgenler prizmasının temel elemanlarını inceleyelim:

Bilgi Kutusu

Alt ve üst tabanları birbirine paralel ve eşit iki çokgenin karşılıklı köşelerinin birleştirilmesiyle elde edilen kapalı geometrik cisimlere prizma denir. Bir prizmanın iki yüzünün kesiştiği doğru parçası ayrıt, üç ayrıtının kesiştiği nokta köşe olarak adlandırılır.
Dikdörtgenler prizmasının 6 yüzü, 12 ayrıtı ve 8 köşesi vardır.

3. Aşağıdaki prizma modellerini inceleyelim:

Yukarıdaki prizma modellerinin alt ve üst yüzleri birbirine eş karelerden, yan yüzleri ise birbirine eş dikdörtgenlerden oluşmuştur. Bu modellerin her biri birer kare prizma modelidir.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 235 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap