Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 189

“5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 189 Özgün Matbaacılık Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 189

2. Aşağıdaki fotoğrafta görülen öğretmenin sorusunu inceleyelim:
Fotoğraftaki öğretmenin sorusuna sadece Ali cevap verebilir. Bu soru ile birden fazla veri elde edilmesi mümkün değildir. Bu nedenle fotoğraftaki öğretmenin sorusu bir araştırma sorusu değildir.

3. Aşağıdaki örnekleri inceleyelim, örneklerdeki soruların araştırma sorusu olup olmadığını belirleyelim:

• Bir apartmanda oturan kişilere soruluyor: İsraftan kaçınmak için neler yapıyorsunuz?
Yukarıdaki soru belli bir gruba yöneltiliyor ve bu soruyla belli bir konuda bilgi toplanacaktır. Bu nedenle söz konusu soru bir araştırma sorusudur.

• Öğretmen 5/C sınıfındaki Semih’e soruyor: Trafikte karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaşlı veya engelli insanlara yardımcı oluyor musun?
Yukarıdaki soru bir gruba değil, sadece Semih’e yöneltiliyor ve bu soruyla tek veri elde edilecektir. Bu nedenle söz konusu soru bir araştırma sorusu değildir.

• Diş hekimi hastasına soruyor: Dişlerini günde kaç kez fırçalıyorsun?
Yukarıdaki soru bir gruba değil, sadece bir hastaya soruluyor ve bu soruyla tek veri elde edilecektir. Bu nedenle söz konusu soru da bir araştırma sorusu değildir.

• Ana sınıfındaki öğrencilere soruluyor: En çok hangi oyuncağı seviyorsunuz?
Yukarıdaki soru belli bir gruba yöneltiliyor ve bu soruyla belli bir konuda bilgi toplanacaktır. Bu nedenle söz konusu bir araştırma sorusudur.

• Bir okulun 5. sınıf öğrencilerine soruluyor: Geri dönüşümlü atıkları uygun geri dönüşüm kutularına atıyor musunuz?
Yukarıdaki soru da belli bir gruba yöneltiliyor ve soruyla belli bir konuda bilgi toplanacaktır. Bu nedenle söz konusu soru da bir araştırma sorusudur.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 189 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap