Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 42 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42

6) Bir tarladan kavunlar toplanırken birinci kamyona 2641, ikinci kamyona 2753, üçüncü kamyona ise birinci kamyondan 420 tane fazla kavun yüklenmiştir. Buna göre bu tarladan toplam kaç tane kavun toplanmıştır?

7) Bir fırıncı hafta içi 2867 tane, hafta sonu ise 2456 tane ekmek satmıştır. Buna göre fırıncı bir haftada toplam kaç ekmek satmıştır?

8) Atatürk İlkokulu bir yılın sonunda 3968 kg, Cumhuriyet İlkokulu ise Atatürk İlkokulundan 743 kg daha fazla atık pil toplamıştır. Buna göre iki okul toplam kaç kg atık pil toplamıştır?

9) Ahmet amcam, babamdan 15 yaş büyüktür. Huriye yengem ise babamdan 13 yaş büyüktür. Babam 36 yaşında olduğuna göre üçünün yaşları toplamı kaçtır?

10) Elektronik eşya satan bir mağazada televizyon 2480 TL’dir. Buzdolabının fiyatı, televizyonun fiyatından 1050 TL daha pahalıdır. Çamaşır makinesinin fiyatı ise buzdolabının fiyatından 400 TL daha pahalıdır. Buna göre televizyon, buzdolabı ve çamaşır makinesi almak isteyen biri toplam kaç TL öder?

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 42 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!