Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 143

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 143 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 143

6) Asya ve Nil ödevleri için birer afiş yapacaklardır. Asya bir kenarı 52 cm olan kare şeklinde, Nil ise bir kenarı 48 cm olan eşkenar üçgen şeklinde boş kartonlar hazırlamıştır. Buna göre Asya ve Nil’in afişlerinin çevre uzunlukları arasındaki fark kaç cm’dir?

7) Selma Hanım, dikdörtgen şeklindeki bir örtünün etrafına oya işlemek istiyor. Bu örtünün kısa kenarı 42 cm, uzun kenarı ise kısa kenarının 2 katı uzunluğundadır. Bu durumda Selma Hanım bu
örtünün kenarlarına kaç cm uzunluğunda oya işleyecektir?

8) Bir kenar uzunluğu 22 m olan kare şeklindeki tarla ile bir kenar uzunluğu 38 m olan eşkenar üçgen şeklindeki tarlanın çevre uzunluklarının toplamı kaçtır?

9) Mustafa, kısa kenar uzunluğu 85 cm olan dikdörtgen şeklindeki halının çevresinde oyuncak arabasını sürüyor. Arabasını bir tur sürdüğünde toplam 530 cm yol aldığına göre halının uzun kenar uzunluğu kaç cm’dir?

10) Bir dikdörtgenin uzun kenarlarını 9’ar cm, kısa kenarlarını ise 6’şar cm uzatırsak çevresi kaç cm uzar?

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 143 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!