Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

4. Sınıf Dikey Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 42 Cevabı

4. Sınıf Dikey Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 42 Cevabı

SORULAR

Toplama İşlemi ile İlgili Problemler Çözme

1. Aysun, sabah yürüyüşü sırasında 1 saatte 2750 metre yol yürüdükten sonra biraz mola verip 2250 metre daha yol yürümüştür. 2 saatte yürüyüşünü tamamlamıştır. Aysun, 2 saat sonunda toplam kaç metre yol yürümüştür?

2. Müze Müdürü Cemil Bey, yılın ilk iki ayında müzeyi ziyaret edenlerin toplam sayısını belirlemek istiyor. Müzeyi ocak ayında 3418 kişi, şubat ayında 2906 kişi ziyaret etmiştir. İki aydaki toplam ziyaretçi sayısı kaç kişidir?

3. Atatürk İlköğretim Okulu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri ortak bir ağaç dikimi projesi geliştiriyorlar. Orman Haftası’nda Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri 6718, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri 8413 adet fidan dikerek bir ağaçlandırma sahası oluşturuyorlar. Bu sahanın adını da “Kardeşlik Ormanı” olarak koyuyorlar.
Kardeşlik Ormanı’na toplam kaç fidan dikilmiştir?

4. Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri Dünya Çevre Günü’nde vatandaşları bilinçlendirmek için bir kampanya başlatıyorlar. Dördüncü sınıf öğrencileri 6743, beşinci sınıf öğrencileri 8406 adet broşür dağıtıyorlar. İki sınıfın öğrencileri toplam kaç adet broşür dağıtmıştır?


CEVAPLAR

Matematik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap