Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 14

3. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 14 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 14

Birler basamağındaki rakamı 5den küçük olan doğal sayılar kendi onluklarına yuvarlanır, Birler basamağındaki rakamı 5 olan doğal sayılar bir sonraki onluğa yuvarlanır. Birler basamağındaki rakamı 5ten büyük olan doğal sayılar bir sonraki onluğa yuvarlanır.

Bir doğal sayının onlar basamağındaki rakam 5den küçük ise bu sayı kendi yüzlüğüne yuvarlanır, Bir doğal sayının onlar basamağındaki rakam 5 ise sayı bir sonraki yüzlüğe yuvarlanır. Bir doğal sayının onlar basamağındaki rakam 5den büyük ise bu sayı bir sonraki yüzlüğe yuvarlanır.

➜ Aşağıdaki sayı doğrularından birer sayı belirleyiniz. Bu sayıların yakın oldukları onluk ve yüzlükleri işaretleyerek belirtiniz.

➜ Yine boş tablolarla karşılaştım. Tabloları doldurmamda bana tekrar yardım eder misiniz? Verilen sayıların en yakın onluk ve yüzlükleri yazınız. 

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 14 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!