Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

“11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

1. Aşağıda verilen f: R → R tanımlı ikinci dereceden bir değişkenli fonksiyonların grafiklerini çiziniz

2. Aşağıdaki fonksiyonların varsa en küçük ya da en büyük değerlerini bulunuz.

3. Aşağıdaki fonksiyonların grafiklerini çiziniz.

4. Aşağıda verilen fonksiyonların grafiklerinin simetri eksenlerini bulunuz. Bu fonksiyonların grafiği üzerinde bir nokta seçiniz. Bu noktanın simetri eksenine göre simetriği olan noktanın, fonksiyonun grafiği üzerinde olduğunu gösteriniz.

5. Aşağıda grafikleri verilen fonksiyonların cebirsel ifadelerini bulunuz.

6. Tepe noktasının koordinatları (–1,2) olup (3,–1) noktasından geçen parabolün üzerindeki A noktasının apsisi –3 ise ordinatı kaçtır?

7. Bir f(x) fonksiyonun grafiği, x eksenini –7 ve 5 apsisli noktalarda kesmektedir. Buna göre bu fonksiyonun tepe noktasının apsisini bulunuz.

8. y = 2x2 + 4x + 6 parabolü ile y = x – 5 doğrusunun birbirine göre durumunu belirleyiniz. Kesişiyorlarsa kesim noktalarını bulunuz.

9. y = x2 – x – 2 parabolü ile y = mx – 2 doğrusunun kesişim noktaları, A ve B dir. [AB] nın orta noktasının apsisi 4 ise m kaçtır?

10. y = x2 + x parabolünün y = 2x – 10 doğrusuna en yakın noktasının koordinatlarını bulunuz.

  • Cevap:

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Top Yayınları Sayfa 162 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap