Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 180

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 180 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 180

ALIŞTIRMALAR

1. Aşağıdaki şekilde verilen düz zeminde dik duvara dayalı merdivenin boyu 10 metredir. Duvar ile merdivenin oluşturduğu dik üçgenin dik kenarlarının uzunlukları toplamı 14 metre olduğuna göre duvar ile merdivenin oluşturduğu üçgenin alanını bulunuz.

  • Cevap: 24

2. 120 cm uzunluğundaki çıtadan dikdörtgen şeklinde ve en büyük alanlı bir resim çerçevesi yapılacaktır. Çerçevenin alanının kaç santimetrekare olduğunu bulunuz.

  • Cevap: 900

3. Dikdörtgen şeklinde ve çevresi 160 metre olan bir araziye halı saha yapılıp zemini suni çim ile kaplanacaktır. Suni çimin metrekare fiyatı 50 Türk lirasıdır. Buna göre bu arazinin üzerine yapılan halı sahanın alanı en büyük olduğunda suni çim için kaç Türk lirası ödenmesi gerektiğini bulunuz.

  • Cevap: 80 000

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 180 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
angry
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!