Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 111

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 111 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 111

Analitik düzlemde köşelerinin koordinatları A (-1, 2), B(3, 4), C(2, 1) ve D (a, b) olan ABCD paralelkenarında D noktasının koordinatlarını bulunuz.

Analitik düzlemde koordinatları A (-2, 1), B(3, – 2) ve C (-1, – 2) olan ABC için [BC] ’na ait kenarortay uzunluğunun kaç birim olduğunu bulunuz.

Yandaki şekilde D(x0, y0) noktası [BC]’nın orta noktası olduğundan D noktasının apsisi B ve C noktalarının apsisler toplamının yarısına, ordinatı ise B ve C noktalarının ordinatları toplamının yarısına eşit olup D (1, – 2) bulunur.

Sıra Sizde

Analitik düzlemde iki noktasının koordinatları A(-3, 4) ve C(5, 2) olan ABCD dikdörtgeninde B ve D noktalarının koordinatlarının apsisleri toplamını bulunuz.

  • Cevap:

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 111 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!